Tidtabeller och biljetter Busstidtabeller Bussbiljetter Rabattvillkor Tjänster Anvisningar och villkor Vanliga frågor Resetjänster Priser Pakettjänster Skicka paket Tilläggstjänst Förpacka paketet korrekt Försändelseuppföljning Priser Ta emot paket Transportvillkor Frågorna om pakettjänsterna Betjäningsställen Söktjänst för serviceställen Betjäningställenätverk Företag Transport- och frakttjänster Tjänster för näthandelsföretag Företagsforsäljning

Tidtabeller och biljettköp

Försändelseuppföljning

Företagsförsäljning

Huvudstadsregionen och Nyland

Tuomas Räisänen

försäljningschef för nyckelkunder

0400 215 235

tuomas.raisanen@matkahuolto.fi

Esbo, Helsingfors, Vanda, Lojo

Pekka Hyväri

regionförsäljningschef

0400 862 696

pekka.hyvari@matkahuolto.fi

Janne Jaskara

regionförsäljningschef

040 175 7349

janne.jaskara@matkahuolto.fi

Birkaland

Anne-Marie Punkka

regionförsäljningschef

050 594 1787

anne-marie.punkka@matkahuolto.fi

Forssa, Huittinen, Sastamala, Tammerfors, Tavastehus

Mellersta Finland

Joonas Peura

regionförsäljningschef

040 836 6329

joonas.peura@matkahuolto.fi

Jyväskylä, Karleby, Lappo, Jakobstad, Seinäjoki, Vasa

Sydvästra Finland

Juhani Leppänen

regionförsäljningschef

0400 504 542

juhani.leppanen@matkahuolto.fi

Loimaa, Björneborg, Raumo, Salo, Åbo

Östra Finland

Harri Voutilainen

regionförsäljningschef

050 539 7701

harri.voutilainen@matkahuolto.fi

Idensalmi, Joensuu, Kuopio, S:t Michel, Pieksämäki, Nyslott, Varkaus

Sydöstra Finland och Tavastland

Janne Hirvasniemi

regionförsäljningschef

040 632 6155

janne.hirvasniemi@matkahuolto.fi

Fredrikshamn, Hyvinge, Imatra, Karhula, Kouvola, Lahtis, Riihimäki

Norra Finland

Lauri Linnanmäki

regionförsäljningschef

050 570 4980

lauri.linnanmaki@matkahuolto.fi

Kajana, Kemi, Uleåborg, Rovaniemi, Sodankylä, Ylivieska

Samarbetspartner och integration

Tuomas Määttä

kontaktchef

041 459 0347

tuomas.maatta@matkahuolto.fi

Utrikes transporter och riksomfattande lösningar

Seppo Mäntynen

produktchef

0400 484 278

seppo.mantynen@matkahuolto.fi

Företagsförsäljnings direktör

Juha-Pekka Pirvola

Försäljningsdirektör

040 545 4870

juha-pekka.pirvola@matkahuolto.fi

Pakettjänstens betjäningsnummer

020 710 5024

må–fre kl 8–18

Kontakta oss

fi| sv| en