Hyppää sisältöön
HenkilöilleYrityksillePalvelupisteet
MatkustajatPaketitUsein kysyttyäAsiakaspalveluAjankohtaista
Kirjaudu

Reitit ja Liput -sovelluksessa lyhyt käyttökatko keskiviikkona 17.1.2024 klo 23

11.1.2024

Reitit ja Liput –sovelluksessa on ke 17.1.2024 klo 23 lyhyt, noin 10 minuutin käyttökatko, jonka aikana sovellus on kokonaan poissa käytössä eikä esim. lippujen ostaminen, aikataulujen haku tai matkalippujen näyttäminen sovelluksesta ole mahdollista.   

Katko aiheutuu järjestelmäpäivityksestä, jonka myötä parannamme sovelluksen toimivuutta. Päivityksen ajankohdaksi on valittu myöhäinen ilta, jotta siitä aiheituisi mahdollisimman vähän harmia asiakkaille. Olemme ohjanneet ko. ajankohtana lähteviä bussivuoroja ottamaan asiakkaat kyytiin, vaikka lippua ei käyttökatkosta johtuen pystyisi lähtöhetkellä sovelluksesta näyttämään. 

Olemme pahoillamme katkoksen aiheuttamasta vaivasta!

Ajankohtaista

11.8.2026
Matkahuolto laski suositun pikkupaketin hintaa – Suomen edullisin pikkupaketti sopii myös second hand -kauppaan
30.7.2026
Opiskelija, hanki koulumatkatukilippu ajoissa!
29.6.2026
Uusi tullimaksu astuu voimaan – kuluttajalta ei odoteta toimenpiteitä, vaikutus kohdistuu arvoltaan halvimpiin tilauksiin
Kaikki uutiset
HenkilöilleYrityksille

Matkustajat

AikataulutMatkaliputMatkat-sovellusSuosituimmat reititReittiopasKamppiMatkailuOhjeet ja ehdot matkustajille

Sosiaalinen media