Taivassalon Auto Nystadsregionens biljetter
Biljetten laddas pä det nya resekort. Biljetten kan köpas fr.o.m. 1.7.2021 från Matkahuoltos egna servceställena och från Matkahuoltos ombudsman som säljer resekort.
Med biljetten kan du resa obegränsat med Taivassalon Autos bussar i den sträckorna som biljetten köptes för.
Biljetten är giltig i 30 dagar från köpet. Biljetten är personlig och kan inte användas för att betala för andra passagerares resor.
Biljetter:
Biljett | Pris |
---|---|
Nystad-Åbo 30 dagar | 185 € |
Vemo-Åbo 30 dagar | 140 € |
Virmo-Åbo 30 dagar | 85 € |
Masku-Åbo 30 dagar | 65 € |
Vemo-Nystad 30 dagar | 65 € |
Virmo-Nystad 30 dagar | 85 € |
Nya biljetter fr.o.m 3.1.2022 | Pris |
---|---|
Tövsala-Åbo 30 dagar | 155 € |
Gustavs-Åbo 30 dagar | 185 € |
Det finns inga andra separata avgifter för användaren, såsom en expressavgift, en nattavgift eller en avgift för transport av barnvagnar.
Biljetten kan laddas på Matkahuoltos egna serviceställena, Matkahuolto ombudsman som säljer resekorter, R-kiosker, i Taivassalon Auto's bussar och med Bussiliput appen (appen kan användas på finska och på engelska).